Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
 

Postav si svoje LEGO doma - Pravidlá súťaže.

 

Desiatka

Hra Desiatka je skvelá dynamická vedomostná hra. Každý okruh v hre má 10 otázok a 10 možných odpovedí. V každom okruhu dostanú všetci vždy šancu odpovedať. Kto odpovie správne, získa jeden zo žetónov odpovedí ako víťazný bod. V ďalšom ťahu má hráč možnosť opäť hľadať správnu odpoveď, ale tentokrát riskuje, že príde o body, ktoré v predchádzajúcej odpovedi získal. Istota alebo risk? V hre je 200 okruhov, 2000 otázok a rovnaký počet možných odpovedí. Všetko je to v šikovnom balení zvanom smartbox s počítadlom bodov a žetónmi odpovedí. 

 

Vyhraj pre seba a svojho kamoša LEGO Dots stojan na ceruzky v tvare ananásu.

Súťaž na INSTAGRAM

Podmienky sú jednoduché:

  • daj follow na účet @alltoys.sk

  • označ v komentári kamaráta, s ktorým by si rád vyhral

  • čím viac kamarátov označíš, tým väčšiu šancu máš vyhrať

 

Držíme palce. Žrebujeme v piatok 20. 03. 2020.

 

 

rozvíjanie rečiAutor: Peťa      Dátum: 26.02.2020     Čítanie na: 15 min.

Materinská reč sa rozvíjas prostredím, v ktorom dieťa žije. Zdravý a prirodzený rozvoj reči dieťaťa môžu rodičia ovplyvňovať vytvorením vhodných podmienok. Reč si dieťa osvojuje postupne, v určitých štádiách. Nižšie štádiá sú prípravou na ďalšie štádium, vývin sa nedá urýchliť, štádia nemožno preskočiť, veď dieťa postupne dozrieva. Môžeme však dieťaťu tento proces uľahčiť. Môžeme prispôsobiť svoju reč reči dieťaťa. Je úplne prirodzené, že malým deťom  sa prihovárame jednoduchším spôsobom a postupne s vývinom reči dieťaťa svoju reč  prispôsobujeme. Dôležité je byť na rečovej  úrovni  o krok vpredu pred dieťaťom,  to znamená hovoriť len o kúsok zložitejšie, ako hovorí naše dieťa.

 

 

Autor: Mirka      Dátum: 10.2.2020     Čítanie na: 3 min.

Nádherne ilustrované kartyvaša predstavivosť, ktorá robí každú novú hru inou a jedinečnou. Nepotrebujete žiadnu hraciu kocku. Stačí pár dobrých spoluhráčov a zábava sa môže začať. Dixit je jej zárukou. Možno ste sa s touto spoločenskou hrou  už stretli, alebo ste o nej už počuli. Je totiž celkom známa a obľúbená a na trhu sa vyskytuje už zopár rokov. Ak však neviete, o čom je reč, čítajte ďalej a nechajte sa pohltiť zaujímavým konceptom, ktorého autorom je Francúz Jean Louis-Roubira.

Základná hra Dixit je určená pre 3 – 6 hráčov, Dixit Odyssey až pre 12. Obe hry môžete hrať samostatne, alebo ich zároveň brať ako rozšírenie tej druhej. Obsahom každého balenia je 84 kariet s rôznymi motívmi, príslušný počet figúrok a pomôcky na zaznamenávanie bodov. Zatiaľ to príliš lákavo a špeciálne neznie, no Dixit je predsa len výnimočná hra, ktorá spomedzi ostatných vytŕča.

 

Autor: Mirka      Dátum: 4.2.2020     Čítanie na: 2 min.

Trollovia

 
 

Autor: Mirka      Dátum: 28.01.2020     Čítanie na: 2 min.

Vedeli ste, že 20. júla minulého roku sme si pripomenuli 50. výročie vkročenia ľudskej nohy na Mesiac? Neil Armstrong, Michael Collins a Edwin „Buzz“ Aldrin, to sú mená účastníkov misie Apollo 11, v rámci ktorej sa prvýkrát v histórii ľudstva podarilo pristáť na mesačnom povrchu a vrátiť sa späť na Zem. Malý krok pre človeka, obrovský skok pre ľudstvo, sledovalo v ten deň viac ako 600 miliónov televíznych divákov po celom svete. LEGO Creator Expert 10266 Lunárny modul NASA Apollo 11Odvážnych astronautov dopravil do vesmíru veliteľský modul s názvom Columbia. Lunárny modul, s ktorým následne pristáli na Mesiaci, dostal meno podľa zvieraťa nachádzajúceho sa v americkom štátnom znaku – Orol (angl. Eagle). Jeho vyobrazenie, s olivovou vetvičkou v pazúroch, ktorá mala symbolizovať mierumilovnosť výpravy, sa objavilo aj v embléme misie Apollo 11. Orol bol prvým posádkovým vozidlom pristávajúcim na Mesiaci. Na jeho palube sa nachádzal veliteľ Neil Armstrong s pilotom Edwinom Aldrinom.

Oslávte tento výnimočný moment aj vy a spoznávajte vesmír spolu s vašimi deťmi. Pomôže vám v tom stavebnica  LEGO® Creator Expert – Lunárny modul NASA Apollo 11 vytvorený v spolupráci s agentúrou NASA, ktorý je detailne prepracovanou replikou modulu Orol.

 

Autor: Peťa      Dátum: 17.01.2020     Čítanie na: 15 min.60 rokov inspiracie Barbie

Jedna z najpopulárnejších bábik sveta oslávila už 60 rokov a stále sa teší veľkej popularite.

Slogan „Môžeš byť, kým chceš.“  prináša s bábikami Barbie okrem zážitku z hry aj inšpirácie pre mladé dievčatá, aby nabrali odvahu, stanovili si ciele a vybrali vlastné vzory v rôznych ženských líderkách, vedkiniach a známych i menej známych osobností.

Už 60 rokov inšpiruje dievčatá vo výbere svojho budúceho povolania. Prvýkrát sa Barbie objavila bez opätkov roku 2015, kedy sa začali objavovať bábiky Barbie už v rôznych prevedeniach s rôznymi odtieňmi pleti, farby vlasov a očí a rozličné črty tváre.

 

Autor: Mirka      Dátum: 21.01.2020     Čítanie na: 3 min.