Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
 

Autor: Mirka      Dátum: 10.2.2020     Čítanie na: 3 min.

Nádherne ilustrované kartyvaša predstavivosť, ktorá robí každú novú hru inou a jedinečnou. Nepotrebujete žiadnu hraciu kocku. Stačí pár dobrých spoluhráčov a zábava sa môže začať. Dixit je jej zárukou. Možno ste sa s touto spoločenskou hrou  už stretli, alebo ste o nej už počuli. Je totiž celkom známa a obľúbená a na trhu sa vyskytuje už zopár rokov. Ak však neviete, o čom je reč, čítajte ďalej a nechajte sa pohltiť zaujímavým konceptom, ktorého autorom je Francúz Jean Louis-Roubira.

Základná hra Dixit je určená pre 3 – 6 hráčov, Dixit Odyssey až pre 12. Obe hry môžete hrať samostatne, alebo ich zároveň brať ako rozšírenie tej druhej. Obsahom každého balenia je 84 kariet s rôznymi motívmi, príslušný počet figúrok a pomôcky na zaznamenávanie bodov. Zatiaľ to príliš lákavo a špeciálne neznie, no Dixit je predsa len výnimočná hra, ktorá spomedzi ostatných vytŕča.

 

Autor: Mirka      Dátum: 4.2.2020     Čítanie na: 2 min.

Trollovia

 
 

Autor: Mirka      Dátum: 28.01.2020     Čítanie na: 2 min.

Vedeli ste, že 20. júla minulého roku sme si pripomenuli 50. výročie vkročenia ľudskej nohy na Mesiac? Neil Armstrong, Michael Collins a Edwin „Buzz“ Aldrin, to sú mená účastníkov misie Apollo 11, v rámci ktorej sa prvýkrát v histórii ľudstva podarilo pristáť na mesačnom povrchu a vrátiť sa späť na Zem. Malý krok pre človeka, obrovský skok pre ľudstvo, sledovalo v ten deň viac ako 600 miliónov televíznych divákov po celom svete. LEGO Creator Expert 10266 Lunárny modul NASA Apollo 11Odvážnych astronautov dopravil do vesmíru veliteľský modul s názvom Columbia. Lunárny modul, s ktorým následne pristáli na Mesiaci, dostal meno podľa zvieraťa nachádzajúceho sa v americkom štátnom znaku – Orol (angl. Eagle). Jeho vyobrazenie, s olivovou vetvičkou v pazúroch, ktorá mala symbolizovať mierumilovnosť výpravy, sa objavilo aj v embléme misie Apollo 11. Orol bol prvým posádkovým vozidlom pristávajúcim na Mesiaci. Na jeho palube sa nachádzal veliteľ Neil Armstrong s pilotom Edwinom Aldrinom.

Oslávte tento výnimočný moment aj vy a spoznávajte vesmír spolu s vašimi deťmi. Pomôže vám v tom stavebnica  LEGO® Creator Expert – Lunárny modul NASA Apollo 11 vytvorený v spolupráci s agentúrou NASA, ktorý je detailne prepracovanou replikou modulu Orol.

 

Autor: Peťa      Dátum: 17.01.2020     Čítanie na: 15 min.60 rokov inspiracie Barbie

Jedna z najpopulárnejších bábik sveta oslávila už 60 rokov a stále sa teší veľkej popularite.

Slogan „Môžeš byť, kým chceš.“  prináša s bábikami Barbie okrem zážitku z hry aj inšpirácie pre mladé dievčatá, aby nabrali odvahu, stanovili si ciele a vybrali vlastné vzory v rôznych ženských líderkách, vedkiniach a známych i menej známych osobností.

Už 60 rokov inšpiruje dievčatá vo výbere svojho budúceho povolania. Prvýkrát sa Barbie objavila bez opätkov roku 2015, kedy sa začali objavovať bábiky Barbie už v rôznych prevedeniach s rôznymi odtieňmi pleti, farby vlasov a očí a rozličné črty tváre.

 

Autor: Mirka      Dátum: 21.01.2020     Čítanie na: 3 min.